ZZP 2:Beschut wonen met begeleiding en verzorging

Wonen in een veilige omgeving met dagelijkse verzorging en begeleiding van een zorginstelling

Voor wie?

ZZP 2 is bedoeld voor mensen die nog heel veel zelf kunnen, maar die door lichamelijke klachten behoefte hebben aan dagelijkse verzorging en begeleiding. Ook kunt u hulp nodig hebben bij het onthouden van dingen. Medicijnen op tijd innemen bijvoorbeeld.  

Ondersteuning en zorg

U hebt recht op gemiddeld 5,5 tot 7,5 uur zorg per week. De zorgtijd is bedoeld voor zowel de hulp die u alleen krijgt als hulp die u in een groep cliĆ«nten krijgt (zoals samen eten, dagbesteding, activiteiten). Ook 's nachts is er toezicht. De hoeveelheid zorg die u krijgt kan per week verschillen.

Met Amsta spreekt u af welke zorg en ondersteuning u krijgt. Hulp bij aan- en uitkleden is mogelijk, maar ook ondersteuning bij het wassen of verzorgen van uw haar, opstaan of naar het toilet gaan. Als het nodig is wordt u geholpen met eten. U krijgt hulp bij huishoudelijke taken. Bijvoorbeeld bij het het verschonen van uw bed en bij het schoonmaken van uw appartement. 

Woonomgeving

U kunt gebruik maken van ZZP 2 als u nog thuis woont of in een verzorgingshuis. In het verzorgingshuis heeft u een eigen appartement met keuken en badkamer. U bepaalt zelf hoe u uw leven indeelt en welke zorg u daarbij nodig hebt. 

Activiteiten

Bij de zorg uit pakket 2 hoort ook dat u mee kunt doen aan activiteiten van Amsta. U kunt bijvoorbeeld samen met andere bewoners knutselen, zingen, tuinieren, biljarten etc. Ook zijn er soms muziekvoorstellingen, toneelstukken of films.

Waar kunt u terecht met ZZP 2?

Met ZZP 2 kunt u terecht in de verzorgingshuizen van Amsta.

Verzorgingshuizen  Stadsdeel
 Amsteldijk Zuid
 De Schutse Slotervaart
 Flesseman Centrum
 Ingenhouszhof Oost/Watergraafsmeer
 Vondelstede Oud West
 De Werf Oud West
 Nellestein Zuidoost