Afdeling neuro-psychiatrie bij Amsta
12 juni 2012In het mei-nummer van Tijdschrift voor Ouderengeneeskunde een mooi artikel over ouderenpsychiatrie in Amsterdam en de rol die Amsta daarin speelt. Het artikel is geschreven door René Verfaille, specialist ouderengeneeskunde bij Amsta.
Samenwerking
Er is sprake van een toestroom van psychiatrische patiënten naar verpleeghuizen. Om deze patiënten goede zorg te bieden heeft Amsta samenwerking gezocht met GGZ In Geest. Door deze afspraken kunnen ouderen met psychiatrische problemen in crisissituaties sneller wordt opgenomen en indien nodig worden uitgeplaatst. Daarnaast is in verpleeghuis De drie Hoven (Osira) in samenwerking met de GGZ een interventieafdeling opgezet. Deze afdeling geeft kortdurendende behandeling voor ouderen met gerontopsychiatrische gedragsproblematiek.
Afdeling Neuropsychiatrie in Jan Bonga
Voor chronische psychogeriatrische cliënten is in verpleeghuis Jan Bonga een jaar geleden een afdeling neuropsychiatrie opgezet. De resultaten van deze afdeling, na 1 jaar, zijn opmerkelijk. Er zijn geen bedlegerige cliënten meer (de helft van de clienten leefde voor opname voortdurend in bed); de cliënten lopen rond en socialiseren in de leefeenheid die zij met elkaar vormen. Zij zijn zichzelf beter gaan verzorgen of worden beter verzorgd. Meer aandacht voor welzijn, woonomgeving en samenwonen in een groep heeft gezorgd voor minder psychiatrisch gedrag.
Lees hier het gehele artikel>>
